Relacje

Info

Oflagowanie

Turniej Kibiców

 
Info
Forum-Żabole
Kontakt
Pomoc
 
Info
Konto Bankowe
"Młody Kibic"
"G20"
 
Wisłoka Dębica
Petrochemia Płock
ROW Rybnik
 
Wisłoka Forum
Petrochemia Forum
ROW Forum
 
Tapety
Forum Tools
Bart-Mania

 

Podsumowanie - Jesień 2003

Piłkarze ekstraklasy zakończyli już rozgrywki w ramach rundy jesiennej piłkarskiej ekstraklasy sezonu 2003/04 i udali się na zasłużony odpoczynek. Tak wiec tradycyjnie już korzystając z sezonu ogórkowego przyszedł czas na podsumowania.
Do obecnego sezonu wszyscy przystępowaliśmy pełni obaw, gdyż jest on pod wieloma względami nowatorski i inny od poprzednich. A wszystko to za sprawą reform jakie na krajowym podwórku wprowadził Polski Związek Piłki Nożnej, afery barażowej oraz zmian jakie zaszły w naszym klubie.
Ocenę postawy piłkarzy pozostawmy jednak innym a sami skupimy się nad tym wszystkim co miało miejsce na trybunach stadionu przy ul. Roosevelta w Zabrzu.
Przed sezonem już tradycyjnie odbyła się prezentacja piłkarzy. Zgromadziła ona bardzo liczne grono sympatyków pragnących poznać "nowy Górnik". Już tak liczne zainteresowanie prezentacją, kazało wykazywać optymizm co do frekwencji na stadionie Górnika. Niestety oczekiwania te do końca nie okazały się trafne.

Na pierwszym meczu z imiennikiem z Polkowic pojawiło się ok. 6 tysięcy widzów co nie jest liczbą oszałamiająca. Niestety tylko mecz ligowy z Legią Warszawa przyciągnął na stadion większą liczbę kibiców, a w pozostałych spotkaniach frekwencja nie powalała na kolana.

Jeżeli chodzi o oprawę spotkań to także tutaj nastąpiła obniżka formy w porównaniu do poprzedniego sezonu, jednak powodem takiej sytuacji jak to zwykle bywa są finanse. (Grupa "Żabole 1948" finansuje się sama i nie otrzymuje pomocy z klubu). Mimo wszystko pod względem ULTRAS prezentowaliśmy się przyzwoicie. Jedynie na meczu z Amicą obyło się bez jakiejkolwiek prezentacji. Specjalnością w tym roku stały się na zabrzańskim stadionie oraz na spotkaniach wyjazdowych transparenty. Wystarczy tutaj wymienić: "GÓRNIKÓW JEST WIELE, WIELKI TYLKO NASZ", "LEGIO ZŁODZIEJKO ODDAJ CO NASZE 1994 MISTRZ POLSKI" "LEGIONY ŚLĄSKICH MIAST", oraz wiele wiele innych.
Bardzo dobrą prezentację kibice GÓRNIKA pokazali podczas spotkań u siebie z Legią oraz Widzewem. Ze spotkań wyjazdowych najokazalej wypadło oczywiście derby z katowicką GieKSą, gdzie mimo niskiej frekwencji dopingowaliśmy naszych kopaczy dużo lepiej niż gospodarze. Pojawiła się także nowa flaga sektorowa tradycyjnie już przedstawiająca Barta Simpsona. Tym razem w roli Rzymianina. W całej rundzie nie zabrakło również już tradycyjnie pirotechniki, jednak nie będziemy tutaj opisywać.

Praktycznie przez całą rundę jesienną kibice Górnika protestowali przeciwko działaniom PZPN mającym na celu wprowadzenie chipów identyfikacyjnych, a co za tym idzie utrudnienia jeżdżenia za swoją drużyną na spotkania rozgrywane na wyjeździe. Torcida była inicjatorem wywieszania na meczach transparentu antychipowego z hasłem "NIE JESTEŚMY ZWIERZĘTAMI, PRZECZ Z KARTAMI, PRECZ Z CHIPAMI", który z biegiem czasu zaczął być kopiowany przez inne kluby.
Najlepszym przykładem na to, że przepisy PZPN są martwe może być przykład wpuszczenia kibiców Poloni Warszawa na sektor Górnika.

Jednym z ważniejszych wydarzeń było zarejestrowanie, a wiec oficjalne powstanie, "STOWARZYSZENIA KIBICÓW GÓRNIKA ZABRZE". Pozwoliło to na założenie konta, na które można wpłacać pieniądze, które zostaną wykorzystane na oprawy meczowe, organizację wyjazdów. Ponadto kibice będą mogli być formalnie stroną w rozmowach z klubem oraz z innymi klubami. Jednym z głównych celów jakie zaczęło realizować Stowarzyszenie była akcja "Młody Kibic" oraz założenie "Grupy 20" Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Stowarzyszenia http://www.stowarzyszenie.net

Jak wiec widać miniona runda nie była oszałamiająca zarówno jeżeli chodzi o frekwencje na trybunach, ilość kibiców na wyjazdach jak i prezentację.Nie zabrakło natomiast pozytywnych akcentów i mamy nadzieję, że w Nowym Roku sytuacja ta dalej będzie zmierzała w dobrym kierunku. Liczymy, że przede wszystkim polepszy się frekwencja na naszym obiekcie oraz w spotkaniach wyjazdowych.

(Adam.R.Śl)

Strona Główna